Skip to main content

Čo sa oplatí vziať na dovolenku k moru, s deťmi, aj keď to nie je nevyhnutné


Väčšina z nás už má asi dovolenku pri mori, toto leto za sebou. U nás to nie je inak. No predsa, nájdu sa aj tí, ktorí na dovolenku radi cestujú mimo najväčší ruch, mimo najväčšie horúčavy a teda, ich dovolenka pri mori ešte len čaká... a potom je tu kategória zimných dovoleniek pri mori a ak ste ich vyznávačom a máte deti, potom možno tento článok bude užitočný aj pre vás... 


1. dovolenka pri mori s neplavcom bez rukávnikov Cherek's by bola pre nás peklom, s nimi to však bol raj na zemi, deti sa hrali pri vode na piesku bez nášho neustáleho sprievodu. Nehovorím, že bez dohľadu, vždy sa niekto pozeral, no nemuseli sme im stáť za zadkom... neviem, aké funkčné vlastnosti, majú klasické rukávniky 

- jednoznačne nevýhoda Cherekov je, že sú objemné, je to preto, že ak by praskli, stále plnia svoju funkciu vďaka vnútornému "molitanu?", ktorý udrží dieťa nad hladinou, je to teda nevýhoda s výhodou v jednom

2. opaľovací sprej pre deti SPF50 - je ich na trhu viac, my sme na odporúčanie siahli po značke Lancaster, na stránke  notino.sk ho majú ešte stále v akcii... No a ako to fungovalo? Ráno sme pracne natreli deti klasickým detským opaľovacím krémom SPF50, samozrejme, že táto aktivita ich nebavila a opakovať to príp
adne po každom kúpaní, hm... to bola predstava nevábna... sprejovanie sa im však náramne páčilo, na dve deti (pod 2r) sme minuli jedno balenie, ranné krémovanie sme zverili do rúk oteckom a cez deň sme veselo sprejovali :)

3. nanukové formy - absolútna topka... zmrzlina či nanuk, to k letu patrí a naše deti ich milujú... sú však obaja ešte malí a predstava denno denne kupovanej zmrzliny s pochybným pôvodom a zložením sa nám, matkám, nepáčila... takže vďaka Lenke, mamine číslo jedna, mali naše deti takmer denne čerstvé, domáce a hlavne kvalitné nanuky... najlepšia vychytávka tejto dovolenky...
- nevýhodou je, že k tomu potrebujete mrazničku a tá nie vždy musí byť na dovolenke prístupná

4. kniha pre deti - ideálne interaktívna - aj napriek tomu, že deti na dovolenke siahli po knihe výnimočne, siahli väčšinou po tej istej, Farma a jej zvuky... takže či už sa pohybuje, vydáva zvuky, alebo je v nej toho veľa k videniu a hľadaniu, odporúčam aspoň jednu...

5. obľúbená hračka - nehovorím o tej, ktorú musí mať pri každom zaspávaní... tá je neodmysliteľnou súčasťou vašej batožiny... skôr mám na mysli niečo, čo dieťa zabaví, napríklad ak je vonku inak, ako by si človek na dovolenke želal a náhradný plán ešte nebol vymyslený... u nás to boli pastelky a papier, zvieratká od Schleich a autíčka... 

6. obľúbený alkohol - pre prípad, že práve ten váš sa v destinácii nedá zohnať, pretože, aj keď ste mama, ktorá už nejaký ten piatok/piatoček nemala ruku hore a nohu v torte, na dovolenke sa možno situácia vyvinie tak, že by ste si aj dali, ale nie je v ponuke nič, čo by vás oslovilo... preto neváhajte a jednu lahvinku si určite pribaľte :)

7. nadhľad a dobrá nálada - výhodou je, že nezaberú žiadne miesto v batožine a keď sa náhodou jeden deň nezadaria, dovolenka ponúka každý deň, skúsiť to znova... či ste už boli, alebo len pôjdete, užívajte si krásne dni, záver leta a príjemný príchod jesene...
majte sa priatelia
iva

Comments

Popular posts from this blog

How to crochet - Cord holder headphones organizer - háčkovanie

Easy way to organize your headphones or charger - cord holder - DIY project. What we need: - soft yarn - a hook - a pair of scissors - blutn sewing needle - big button

How to crochet - Pojmy a skratky - háčkovanie

Milovníci a milovníčky háčkovania, vitajte :) väčšinou robím návody v angličtine s anglickými skratkami a textami, pre skúsenejšieho "háčkera" to nie je žiadna tragédia, ale začiatočníci, ktorí ešte háčkovaciu terminológiu nemajú v krvi, môžu mať s anglickým návodom trošku problém. Preto vám prinášam pojmy a skratky, ktoré bežne používam vo svojich návodoch a k nim krátke vysvetlivky. Verím, že tento článok bude pre vás osožný, pokojne ho zdieľajte a majte krásny deň. yw

How to crochet - Patience dolls clothes - háčkovanie

Tonner dolls - Wilde imagination - Ptience dolls   - this is my new obbsesion. I found this doll in Facebook group about crochet and fell in love with her at first sight. Patience doll Dotty from Wilde Imagination. Perfect. But, all of them were SOLD OUT.