Tuesday, 29 November 2016

How to crochet - Single crochet stitch - háčkovanie


One more stitch today :).

Single crochet stitch video tutorial for you all FREE :). Great stitch for smaller projects or projects with small spaces between each loop. One of the basics stitches.
This SC- single crochet stitch needs one extra chain at the end of each row. Try this pattern again and again... :) And that's it for today. Have a nice day.

If you like our videos and tutorials, 
please SUBSCRIBE our YouTube channel and share, 
or subsrcibe like and share this blog - you can use 
Bloglovin in leftside bar. SK version
Krátky stĺpik KS alebo SC single crochet stitch
Používa sa ako základný háčkovací steh, predchádza mu vždy jedno retiazkové oko na konci predchádzajúceho riadku. Výnimkou je háčkovanie hračiek - Amigurumi - vtedy sa RO nepoužíva a háčkuje sa do špirály. KS ponúka malé medzery medzi stehmi, je vhodný na teplú čiapku z tenšej vlny, na spomínané hraačky - aby z nich netrčala výplň, a dá sa kombinovať s inými stehmi pre vytvorenie pekného vzoru. Pri háčkované KS sa spotrebuje väčšie množstvo vlny. Uvádza sa dokonca až o 1/3 viac ako pri štrikovaní. Na dnes je to všetko, počkajte na ďalšie videá a návody, sledujte nás na YouTube aj na našom blogu pomocou Bloglovin :)

Skúšajte krátky stĺpik znova a znova, retiazka z 10 očiek, jedno očko navyše - 10 krátkych stĺpikov - retiazkove očko - prácu si otočíme - 10 krátkych stĺpikov... naučte sa držať háčik pohodlne, mať napnutú vlnu "tak akurát", aby sa vám ľahko pracovalo, keď uťahujete málo alebo príliš, budete to cítiť - bude sa vám ťažko prechádzať očkami, alebo bude vlna príliš uvoľnená a tiež sa vám bude horšie pracovať. 

Majte krásny deň.

No comments:

Post a Comment