Wednesday, 30 November 2016

How to crochet - Double crochet stitch - háčkovanie

Hi crocheters, 
what a beautiful sunny autumn day in Slovakia... but really cold brrrrrr. Back to crochet :). I would like to show you, how to crochet double crochet stitch DC - I used US terms, in UK is it Treble TR.
All of my videos and patterns are written in US terminology, so here is US vs UK conversion chart for better orientation

And here is Double crochet stitch DC (US terms), make chain (10 - for example) and two extra chains - and make double crochet stitch. 

Pattern - yarn over - pull through - yarn over - pull through two - yarn over - pull throuhg two. Follow the video and try double crochet stitch again and again :). have a nice day.


SK version:
Na začiatku článku je tabuľka pre rozlíšenie anglických a amerických pojmov a skratiek. Vo svojich návodoch používam americké termíny (US) a skratky, prípadne ich podľa amerických prekladám do slovenčiny.
Double crochet stitch DC - dlhý stĺpik DS
- používa sa na rôzne projekty, je vhodný na šály, čiapky a rukavice, háčkované z hrubej vlny, ako je napr. Lisa Big od Red Heart, ale aj na tenšie vlny na svetríky či šatky, ale aj množstvo iných projektov. Tento steh robí veľké očká, preto práca rýchlo pribúda, používa s pri Granny Square patterne, ale aj pri Bubbles a iných, je naozaj veľmi rozmanitý a často sa využíva. 
Pozrite si video a trénujte, retiazkové oko z 10 očiek ako základ, plus dve extra očká, potom háčkujte do konca riadku 10x DS, na konci nezabudnite na dve RO, prácu si otočte a opäť uháčkujte 10 dlhých stĺpikov. 
Pomôcka:
- ak si nie ste istí, do ktorého očka máte začať, spočítajte si očká, aby ste ich vždy napočítali 10 (resp. toľko, koľko pre svoj projekt potrebujete), potom budete mať istotu, že ste nepreskočili prvé očko. Toto prvé očko sa môže skrývať pod našou extra retiazkou z dvoch očiek. 
trénujte :)
krásny deň všetkým.


No comments:

Post a Comment