Skip to main content

How to crochet - Chain - háčkovanie

Hello crochet lovers, 
today I'll show you short, easy and FREE video tutorial - how to start crochet - CHAIN.

Chain - you can use this stitch when you start your project, or whenever you need to make bigger space in your project, and each row finish with chain one, two or three if you continue with single crochet, double crochet or triple crochet... Useful stitch. Have a nice day. 
SK version
Retiazkové oko - RO alebo chain CH
používa sa na začiatku háčkovania, ale aj na konci každého riadku, keď pokračujeme napríklad krátkym či dlhým stĺpikom. Retiazkové oko sa tiež používa v prípade, keď potrebujete vytvoriť väčšiu medzeru (otvor) napríklad pri háčkovaní gombíkovej dierky. Má mnohostranné využitie. naučte sa uháčkovať retiazku, osvojte si držanie háčika. Skúste uháčkovať retiazku z 10 až 20 očiek. 
Krásny deň všetkým. 

Comments

Popular posts from this blog

How to crochet - Cord holder headphones organizer - háčkovanie

Easy way to organize your headphones or charger - cord holder - DIY project. What we need: - soft yarn - a hook - a pair of scissors - blutn sewing needle - big button

How to crochet - Pojmy a skratky - háčkovanie

Milovníci a milovníčky háčkovania, vitajte :) väčšinou robím návody v angličtine s anglickými skratkami a textami, pre skúsenejšieho "háčkera" to nie je žiadna tragédia, ale začiatočníci, ktorí ešte háčkovaciu terminológiu nemajú v krvi, môžu mať s anglickým návodom trošku problém. Preto vám prinášam pojmy a skratky, ktoré bežne používam vo svojich návodoch a k nim krátke vysvetlivky. Verím, že tento článok bude pre vás osožný, pokojne ho zdieľajte a majte krásny deň. yw

How to crochet - Patience dolls clothes - háčkovanie

Tonner dolls - Wilde imagination - Ptience dolls   - this is my new obbsesion. I found this doll in Facebook group about crochet and fell in love with her at first sight. Patience doll Dotty from Wilde Imagination. Perfect. But, all of them were SOLD OUT.