Skip to main content

Rebarbora

Dnes má premiéru v našej kuchyni rebarbora. Limonáda a koláč. Poďme na to.

Čo budeme potrebovať:
1 hrnček = 300ml
- 2 hrnčeky polohrubej múky
- 3/4 hrnčeka práškového cukru
- 125g masla
- 2 vajcia
- 1 prášok do pečiva
- 3/4 hrnčeka mlieka
- 500g rebarbory
- 50g kryštálového cukru
1 vanilkový cukor

Ako s tým naložíme:
Najskôr očistíme rebarboru a nakrájame ju na menšie kúsky, posypeme kryštálovým cukrom a necháme 30 minút stáť. Počas toho zmiešame múku s práškovým cukrom, pridáme roztopené maslo a zamiešame dôkladne až vznikne posýpka - mrvenička. 3/4 hrnčeka si odložíme bokom na posypanie koláča.

Trúbu rozpálime na 180 stupňov Celzia.

Do zvyšnej časti mrveničky pridáme prášok do pečiva a zľahka premiešame, pridáme vajcia a mlieko a vymiešame vláčne cesto. Na plech si pripravíme papier na pečenie a cesto naň vylejeme, tento recept je vhodný na menší typ plechu. 

Rebarboru zlejeme - pretože sa z nej uvoľní voda, a poukladáme ju na cesto, zasypeme vanilkovým cukrom a zvyšnou mrveničkou. 

Pečieme cca 40 minút, sledujeme a kontrolujeme špáratkom. Keď je koláč hotový, posypeme ho práškovým cukrom.

Ak vám ostalo ocukrovanej rebarbory, zalejte ju bazovou šťavou, alebo vodou a jednoduchá limonáda je na svete.
Bon appetit!

Comments

Popular posts from this blog

How to crochet - Cord holder headphones organizer - háčkovanie

Easy way to organize your headphones or charger - cord holder - DIY project. What we need: - soft yarn - a hook - a pair of scissors - blutn sewing needle - big button

How to crochet - Pojmy a skratky - háčkovanie

Milovníci a milovníčky háčkovania, vitajte :) väčšinou robím návody v angličtine s anglickými skratkami a textami, pre skúsenejšieho "háčkera" to nie je žiadna tragédia, ale začiatočníci, ktorí ešte háčkovaciu terminológiu nemajú v krvi, môžu mať s anglickým návodom trošku problém. Preto vám prinášam pojmy a skratky, ktoré bežne používam vo svojich návodoch a k nim krátke vysvetlivky. Verím, že tento článok bude pre vás osožný, pokojne ho zdieľajte a majte krásny deň. yw

How to crochet - Patience dolls clothes - háčkovanie

Tonner dolls - Wilde imagination - Ptience dolls   - this is my new obbsesion. I found this doll in Facebook group about crochet and fell in love with her at first sight. Patience doll Dotty from Wilde Imagination. Perfect. But, all of them were SOLD OUT.