the ordinary diary: Zdravo a chutne? Nie je to nemožné, ja viem...

Thursday, 26 October 2017

Zdravo a chutne? Nie je to nemožné, ja viem...

V šiestom mesiaci tehotenstva mi vyšli pozitívne testy na cukrovku. Myslela som, že sa zbláznim, lebo odkedy som tehotná, milujem hlavne sladké jedlá, sladkosti a ovocie. Zrazu ale odzvonilo mojim chúťkam a ja som sa musela začať obmedzovať.

Ani po piatich týždňoch obmedzovania sa a úpravy stravy, som nedostala glykémie celkom pod kontrolu. Vyskakovali len občas a ani nie veľmi vysoko, ale lekárovi sa to stále nepáčilo. Urobil mi test na intolerancie, kde mi vyšli šialené výsledky. K už známej intolerancii lepku, laktózy a bielkoviny kravského mlieka mi pribudli ďalšie, pre mňa oveľa závažnejšie intolerancie... 


VAJCIA
kukurica
špalda
orechy všetky okrem mandlí
skoro všetky druhy mäsa, okrem kuracieho a morčacieho
zemiaky
kapusta
paradajky
paprika
morské plody
strukoviny
kakao
citrusy

UF... horko som si povzdychla a začala premýšľať, čo budem do konca tehotenstva jesť. Všetky moje obľúbené jedlá sa stali tabu. Zatiaľ na dva týždne a meriame ďalej cukor, trikrát denne, dve hodiny po jedle. Ak sa bude držať v norme, snáď budem môcť aspoň občas porušiť diétu. Predsa len je tu čas husacín a blížia sa Vianoce. Samozrejme pre zdravie bábätka vydržím pôst aj navždy, ale ak je malá šanca, bezpečne si mlsnúť, chcem o nej vedieť :). 

Zatiaľ sa však musím zaobísť bez prehreškov a naučiť sa stravovať s týmito obmedzeniami. No predovšetkým zdravo a chutne. Začiatky sú vraj najťažšie... tak uvidíme ako sa mi bude dariť :)... No comments:

Post a Comment